English Simplified Chinese Traditional Chinese Hindi Korean Japanese Thai Vietnamese Indonesian Russian Turkish Spanish Italian Portuguese French Arabic

Houston, Texas, Rice University İkinci Dil olarak İngilizce

English | Simplified Chinese

Houston, Texas, Rice University İkinci Dil olarak İngilizce Programı (ESL)

Rice University İkinci Dil olarak İngilizce (ESL) programı ana dili İngilizce olmayanlara dil becerilerini geliştirme fırsatı sunar. ESL öğrencileri küçük sınıflarda kişiye özel öğrenme yaklaşımının avantajlarından yararlanmaktadır. Sizi Houston, Texas kampüsümüzde ağırlamaktan mutluluk duyarız!


Yoğun İngilizce Programı

Bu yoğun İkinci Dil olarak İngilizce programı, çalışan profesyoneller ile üniversite eğitimine veya mesleki programlara hazırlanan öğrenciler için yararlıdır. 100'ı aşkın ülkeden öğrenciler Houston, Texas'ta bulunan Rice'daki ESL programına katılmıştır.

Yoğun İngilizce Programı yılda altı dönem ders vermektedir. Her bir dönem yedi hafta sürmektedir. ESL öğrencilerinin bir yıl içinde altı seviyeli ana programda ilerleme kaydetmesi gerekir. Dersler günde dört saat, haftada beş gün yapılmaktadır.

Dersler dinleme, konuşma, okuma, yazma ve gramer bileşenlerini içeren entegre bir beceriler yaklaşımına dayanmaktadır. Hem konuşma hem de yazma İngilizce'sinde akıcılık ve doğruluk vurgulanır. Sınıflarda ortalama 12 öğrenci bulunmaktadır. Sınıfların küçük olması, her bir katılımcının maksimum düzeyde kişisel ilgi almasını sağlar ve güçlü konuşma becerileri kazanmasına imkan tanır.

İleri Düzey Sınıfları: Belirli dönemlerde TOEFL ve IELTS'ye hazırlık, kelime dağarcığını genişletme, ileri düzey okuma ve yazma, telaffuz, topluluk önünde konuşma ve ticari İngilizce gibi özel konulu dersler verilmektedir.

Özel Programlar: Yoğun İngilizce kursları için işyerinde veya Rice University kampüsünde profesyonel veya kurumsal grup sınıfları oluşturulabilir. Ders programı ve ücretler, eğitim türüne göre değişecektir.


İlgileniyor musunuz?
Tercihlerinizi belirleyin ve daha fazla bilgi için formu doldurun.


Yoğun İngilizce Dil Programı Harç ve Ücretleri: Tüm yeni öğrenciler ilk dönemleri için 2.140 $ öder: Bunun 2.040 $'ı harç, 100 $'ı ise geri ödemesiz test ve kayıt ücretidir. Harç bakiyesinin, öğrencinin kayıt yaptırdığı dönem yerleştirme sınav tarihine kadar tamamen ödenmesi gerekir. Tekrar kayıt yaptıran öğrenciler için sınırlı sayıda kısmi burs sağlanmaktadır.

Öğrenci Etkinlikleri:Rice University Yoğun İngilizce Programı, öğretimle eğlence arasında sağlıklı bir denge kurma ihtiyacınızı kabul eder. Öğrenci sosyal etkinlikleri arasında piknikler, yetenek gösterileri, rodeo ve sirk, profesyonel beyzbol, basketbol ve futbol dahil spor etkinlikleri ve müzelere ve Houston Uzay Merkezi gibi yerlere alan gezileri yer almaktadır. Hafta sonlarında veya dönemler arasındaki tatillerde Houston'a kısa bir sürüş mesafesindeki heyecan verici atraksiyon noktalarına günübirlik geziler yapmak isteyebilir.


Daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Bilgi alma sürecine devam etmek için burayı tıklayın.


Houston, Texas, Rice University İkinci Dil olarak İngilizce Programı (ESL)

Rice University akademik üstünlüğü, öğretim üyelerinin, mezunlarının ve öğrencilerinin başarılarıyla ün kazanan özel, ortak bir eğitim kurumudur. Rice mühendislik, bilim, yönetim, beşeri ve fen ve edebiyat dallarında üstün programlar sunar.

Yoğun İngilizce Programı'ndaki öğrencilerin yararlanabileceği üniversite imkanları arasında Fondren Kütüphanesi Rekreasyon Merkezi sayılabilir. Öğrenciler spor, sergiler, konserler, film ve dersler de dahil olmak üzere birçok etkinliğe katılabilir.

Houston altı milyonu aşkın bir metropoliten nüfusuna sahiptir. Kent uluslararası bir havalimanı, müzeler, operalar, festivaller, tiyatrolar, konserler, profesyonel spor karşılaşmaları, üstün kaliteli restoranlar, dünyanın en ünlü tıp merkezlerinden birisi, NASA Johnson Uzay Merkezi ve yıllık Houston Uluslararası Festivali ve Houston Hayvancılık Şovu ve Rodeosu da dahil olmak üzere diğer birçok atraksiyonuyla haklı bir gurur duymaktadır. Galleria gibi büyük perakende merkezleri Houston'u dünyanın her yerinden ziyaretçiler için favori bir alışveriş merkezi haline getirmiştir. Yarım saatten az bir mesafedeki Galveston plajları birçok dinlenme eğlenme imkanı sunmaktadır.

Sizi Houston, Texas, Rice University'de İkinci Dil olarak İngilizce Programı'nda aramızda görmekten mutluluk duyacağız. Daha fazla bilgi için tüm programlarımızı inceleyin ve ilginizi çekenleri seçin. Bilgi isteme formunu doldurun, size hemen cevap vereceğiz. Ayrıca doğrudan esl.rice.edu adresini ziyaret edebilirsiniz.