English Simplified Chinese Traditional Chinese Hindi Korean Japanese Thai Vietnamese Indonesian Russian Turkish Spanish Italian Portuguese French Arabic

Southern Illinois University Carbondale, Illinois için Akademik Program Listesi

English | Simplified Chinese | Traditional Chinese | Korean | Japanese | Thai | Hindi | Vietnamese | Russian | Spanish | Portugues | French | Italian | Indonesia | Arabic

Carbondale, Illinois, Southern Illinois University'de İkinci Dil Olarak İngilizce Merkezi

İkinci Dil Olarak İngilizce Merkezi (CESL) Hakkında: İkinci Dil Olarak İngilizce Merkezi, 1966 yılından bu yana çoğu Carbondale, Southern Illinois University'de ya da Birleşik Devletler'deki diğer kolej ve üniversitelerde önlisans veya lisans düzeyinde derece programlarına girmeyi planlayan, ana dili İngilizce olmayan öğrencilere etkili eğitim programları sunmaktadır. Öğrenciler, güzel bir doğal ortamda küçük sınıflarda kişiye özel ilginin avantajlarından yararlanmaktadır. Yaklaşık 24,000 uluslararası öğrenci CESL'de İngilizce ve Amerikan kültürünü öğrenmeyi tercih etmiştir. Sizi İngilizce'yi bizimle öğrenmeye davet ediyoruz.

CESL, Yoğun İngilizce Programları sunan üniversite ve kolejlerin oluşturduğu bir konsorsiyum olan UCIEP'in ve EnglishUSA'in bir üyesi olmaktan gurur duyar. Bu kuruluşlardaki tüm programlar, öğrencilerin eğitimli, profesyonel eğitimcilerden en gelişmiş Yoğun İngilizce öğretim yöntemleriyle ders almasını sağlamaya yönelik yüksek standartları karşılamıştır. CESL ayrıca İngilizce Dili Program Akreditasyonu Komisyonunun CEA tarafından tam akreditedir.


İlgileniyor musunuz?
Akademik tercihlerinizi belirlemek için buraya tıklayın
ve formu doldurun.
(CESL yazışmalarının İngilizce olarak
yapılabileceğini unutmayın.)

Carbondale, Illinois, Southern Illinois University'de İkinci Dil Olarak İngilizce Merkezi


CESL Program Özeti

Yoğun İngilizce: Başlangıç düzeyinden ileri düzeylere kadar İngilizce telaffuz, ,okuma, yazma, dinleyerek anlama, konuşma ve gramer gibi konularda eğitim verilmektedir. İlave kurslar arasında Haber Konuşmaları, Roman / Film, Sunular, Gramer ve Şiir, Deyimler ve Amerikan Kültürü sayılabilir. Tüm düzeylerdeki sınıflar haftada 20 ila 26 saat arasında ders yapmaktadır.

Akademik Çalışma Becerileri: 4. Düzeyden 6. Düzeye kadar yoğun eğitim, öğrencileri Amerikan üniversite yaşamına hazırlar. Öğrenciler okuma, yazma ve çalışma stratejilerini, araştırma stratejilerini, derslerde not tutma, kütüphaneyi kullanma ve araştırma makaleleri yazma yöntemlerini öğrenir.

Lisans Öğrencileri için İngilizce (GSE): Bu özel ders, lisans okullarına kabul için önkoşul olan TOEFL puanını alamayan lisans öğrencileri içindir. SIUC'deki birçok bölüm, gerekli TOEFL puanı yerine GSE'den geçer notu kabul etmektedir. Faaliyetler arasında sözlü raporlar, araştırma makaleleri, eleştirel incelemeler ve öğrencinin kendi ana bilim dalına özgü okumalar ile özel telaffuz ve intonasyon kılavuzu sayılabilir.

CESL Dil Medya Merkezi: Dil Medya Merkezimizde bilgisayar destekli dil eğitimi hizmetleri tüm düzeylerden öğrencilerimize açıktır.

Beceri Merkezi: Öğrenciler, bireysel olarak veya gruplar halinde spesifik dil desteği alabilir. Ders çalışmanın püf noktaları, öğrenme alışkanlıkları ve sohbet grupları için düzenli olarak oturumlar gerçekleştirilir.

Akademik Sınıflarda Misafirlik: İleri düzeydeki öğrenciler, istedikleri düzenli Üniversite sınıfına misafir öğrenci olarak katılmak üzere kayıt yaptırabilir.

TOEFL'a Hazırlık: 4. Düzeyden 6. Düzeye kadar öğrenciler, test becerilerini geliştirmek isteyen öğrencilere yardımcı olmak amacıyla düzenlenen 2 saatlik özel bir TOEFL sınıfına katılabilir.

Özel Gruplar için Özel Programlar: Talep üzerine, özel gruplara (örneğin işletme yöneticilerine, havayolu pilotlarına, hemşirelere, otel müdürlerine) özel dil eğitimi düzenlenebilir. Her sayıdan katılımcıya, eğitim süresine ve ilgi alanına uygun kurslar hazırlanabilir.

Uluslararası Öğrenci Danışmanları: Öğrenciler soruları ve/veya sorunları konusunda profesyonel danışmanlardan yardım alır.

Merkezi Konum: CESL sınıfları kampusun ortasında, Öğrenci İşleri Merkezi ve Morris Library'nin yanında bulunmaktadır. Öğrenci Merkezi'nde üniversite kitapçısı, dokuz farklı yemek kuruluşu dahil (McDonalds ve Starbucks gibi) kapsamlı bir yemek servisi, bowling salonu, bilardo salonu, el sanatları mağazası ve öğrenci odaklı birçok kaynak yer almaktadır. Morris Library, 2,6 milyon ciltten fazla kitabın yer aldığı ülkenin en büyük açık raf kütüphanelerinden birisine sahiptir.


Hemen başlayın.
Tercihlerinizi belirleyin ve formu doldurun.

Carbondale, Illinois, Southern Illinois University'de İkinci Dil Olarak İngilizce Merkezi


CESL Takvimi ve Yaklaşık Maliyetler

  Başlangıç Tarihleri Bitiş Tarihleri
Bahar Dönemi I
(8 haftalık program)
Ocak başı ila
Ocak ortası
Mart ortası
Bahar Dönemi II
(8 haftalık program)
Mart ortası Mayıs ortası
Yaz Dönemi I
(3 haftalık akademik olmayan program)
Mayıs ortası Haziran başı
Yaz Dönemi II
(8 haftalık program)
Haziran ortası Ağustos başı
Güz Dönemi I
(8 haftalık program)
Ağustos ortası Ekim ortası
Güz Dönemi II
(8 haftalık program)
Ekim ortası Aralık ortası

CESL Ücretleri 8 haftalık program
Başvuru Ücreti
(geri ödenmez)
$50.
Ders Ücreti $2,000.
Faaliyet Ücreti $30.
Çeşitli Ücretler $15.
Öğrencilerin Diğer Masrafları
Sağlık Hizmetleri - SIUC Sağlık Hizmeti, temel bakım ve temel sağlık sigortası sağlamaktadır $400.
TOEFL Test Ücreti (test başına) $40.
Eğlence $72.
Kitaplar (ortalama) $100.
Yurt ve Yemek $2,000.
Daireler (ayda ortalama $500) $1,000.
 • Sair Giderler: Eğlence ve sair masraflar ortalama öğrenci için haftada $35 - $50 arası değişmektedir.
 • Tüm giderler AB doları cinsinden verilmiştir ve bildirime gerek kalmaksızın değişikliğe tabidir.
 • 3 haftalık akademik olmayan dönem fiyatları için lütfen CESL ile irtibat kurun.

Bize katılın!
Atacağınız bir sonraki adım online başvuruda bulunmaktır.

Carbondale, Illinois, Southern Illinois University'de İkinci Dil Olarak İngilizce Merkezi


Carbondale, Southern Illinois University Hakkında

 • Amerika Birleşik Devletleri'nin en kapsamlı üniversiteleri arasında yer almaktadır
 • Carnegie Doktora / Araştırma-Kapsamlı Üniversitesi olarak sınıflandırılan SIUC, ABD yüksek okul ve üniversiteleri arasında ilk yüzde beş arasında yer almaktadır.
 • Her yıl 100'den fazla ülkeden yaklaşık 20,000 öğrenciye hizmet vermektedir
 • 74 master derecesi programı ile 32 PhD programı da dahil olmak üzere, yaklaşık 200 akademik programa sahiptir
 • Hukuk ve tıp alanında son derecede saygın profesyonel dereceler sunmaktadır
 • Kendine ait gölü ve ormanı bulunan güvenli, güzel ve dostane bir kampusu vardır.
 • Uluslararası tüm önlisans öğrencilerine şartlı kabul imkanı tanır

Carbondale, Southern Illinois University akademik programlarından sadece birkaçını saymak gerekirse: Tarım, sanat, havacılık, otomotiv teknolojisi, antropoloji, işletme, sinema-fotoğrafçılık, bilgisayar bilimleri, eğitim, mühendislik, yabancı dil eğitimi, ormancılık, tarih, gazetecilik, dilbilimleri, müzik, siyaset bilimi, radyo-televizyon, sosyal çalışmalar, rekreasyon, rehabilitasyon. Akademik tercihlerinizi belirlemek için buraya tıklayın.


SUIC Lisans Fakültesi hakkında daha fazla bilgi için:
gradschool.siuc.edu
Başvuruların İngilizce olarak yapıldığını unutmayın.


Yer: Carbondale, Illinois

Carbondale, Illinois, Southern Illinois University'de İkinci Dil Olarak İngilizce Merkezi

Carbondale, Amerika'nın orta kesiminde güney Illinois'te bulunan küçük, dost canlısı bir kenttir. Carbondale'nin nüfusu 30,000 civarındadır ve bölgedeki ticaret, turizm ve eğitim merkezi olarak hizmet vermektedir. Kentte yaşayanlar, düşük geçim maliyetleriyle birlikte, St. Louis, Indianapolis ve Nashville gibi büyük kentlere kolay erişim imkanlarından yararlanmaktadır.

Ormanlarla, tarlalarla, göl ve kayalıklarla çevrili olan Southern Illinois University Carbondale kampusu, akademik, yaratıcı ve kültürel çalışmaların bölgesel merkezi durumundadır. Öğrencilerin çoğu açık hava gezileri, kayakçılık, kamping, basketbol, spor gibi faaliyetlerden yararlanmakta ve güney Illinois'in dost canlısı insanlarıyla tanışmaktadır. Çevresinde 100.000 hektarlık milli orman bulunan Carbondale kentine, Life in America's Small Cities tarafından Illinois'teki En Güzel Küçük Kent unvanı verilmiştir.


Carbondale, Illinois, Southern Illinois University'de İkinci Dil Olarak İngilizce Merkezi

Sizi Southern Illinois University Carbondale İkinci Dil Olarak İngilizce Merkezi'nde aramızda görmek isteriz. Daha fazla bilgi için tüm programlarımızı inceleyin ve ilginizi çekenleri seçin. Daha sonra da bilgi isteme formunu doldurun, size doğrudan (İngilizce olarak) cevap vereceğiz. Ayrıca başvurunuzu online olarak da yapabilirsiniz.

The Center for English
as a Second Language,
Southern Illinois
University Carbondale
1000 Faner Drive
Mail Code 4518
Carbondale, Illinois 62901

ph: 618-453-2265
Apply Now (in English)


Map

Amerika'da Yurtdışı Eğitim
ABD Kampüslerini Araştırın
Ingilizce Öğrenin
ABD'de Eğitim için
İngilizce Test Önerisi

ABD'de Eğitim Bursları
EducationUSA
Vize Koşulları
StudyintheStates.gov
Etkileşimli haritamızı kullanın
ABD Eğitim Fuarları Takvimi
USAcademics-tr YouTube'da